Krāslavas BJC audzēknes- starptautiskās izstādes laureātes

Jau 10.gadu Latvijā tiek organizēta  Starptautiska bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Vērtību sakta”.  “…. Izstāde ir jaunās paaudzes iespēja parādīt, kā izskatās pasaule, skatoties ar viņu acīm: lietas, īpašības, attiecības, notikumi, kas viņiem rūp, bez kuriem viņu dzīve nebūtu pilnvērtīga. Tās, vienā lokā skatītas, izstaros daudzkrāsainu gaismu, priecējot, iedrošinot, apliecinot.”

             Izstāde “Vērtību sakta” tiks veidota  eksponējot labākos,  starptautiskas žūrijas atlasītos apmēram 170  darbus, veidojot tos kā lielformata izdrukas Rīgas  centrā, Esplanādē , līdzās Mākslas muzejam. Darbi tiks skatīti  gan virtuāli, gan internetā. Darbi tika iesniegti no ASV, Indijas, Austrālijas, Bulgārijas, Šrilankas, Izraēlas, no Latvijas.         

           No Krāslavas |BJC tika iesniegti 4 darbi. Izstādes laureātu un dalībnieku vidū ir Krāslavas Bērnu un jauniešu centra pulciņu skolotājas Žannas Garbrēderes 3 audzēknes ar saviem darbiem.  Izstādes laureāta nosaukums un “Vērtības saktas” piemiņas zīme piešķirta darbam “Varavīksnes loks” , autore Vivita Lavnikoviča. Izstādē  būs skatāmi arī māsu Margaritas un Aleksandras Fominu darbi.  Apsveicam skolotāju un meitenes ! Izstādes norise plānota no 2020. gada 1.septembra līdz mēneša beigām – 30. septembrim. 1. septembrī, klātienē vai attālināti būs iespēja vērot  izstādes atklāšanu  Esplanādē Rīgā.

           Vērosim mūsu laikmeta Vērtības jauniešu skatījumā !!

 

Aina Guba

Krāslavas BJC, vizuālas un vizuāli plastiskās mākslas jomas

koordinatore Krāslavas novadā