Latvijas skolu Ziemas Olimpiskais festivāls

1.-2.martā Ērgļos notika Latvijas Ziemas Olimpiskais festivāls, kurā piedalījās 139 skolas no 46 pašvaldībām un vairāk kā 1200 dalībnieki. Populārākās no sporta disciplīnām bija distanču un kalnu slēpošana.

Krāslavas novadu pārstāvēja četras skolas: Krāslavas Varavīksnes vidusskola, Krāslavas pamatskola, Krāslavas Valsts ģimnāzija un Robežnieku pamatskola.

Mūsu novada skolnieki piedalījās distanču slēpošanas sacensībās dažādās vecuma grupās un distancēs. 
Pirmajā sacensību dienā visi veica slēpošanas distanci brīvajā stilā.

Starp 2007.-2008. gadā dzimušām meitenēm, 1 km garā distancē brīvajā solī starp 44 dalībniecēm labus rezultātus uzrādīja Martīne Djatkoviča - 10.vieta (Krāslavas pamatskola), Valērija Burceva – 12.vieta (Krāslavas Varavīksnes vidusskola) un Evija Radivinska - 19.vieta (Krāslavas pamatskola). 

Savukārt 3km garā distancē starp 2005.-2006.gadā dzimušiem zēniem Artemijam Kozačukam ( KVĢ) 17.vieta starp 38 dalībniekiem.

Jaunietēm, 2003.-2004.gadā dzimušām, 3 km garā distancē Līgai Volkai – 8.vieta, bet Janai Volkai – 12.vieta, abas mācās Krāslavas pamatskolā. Jauniešiem 5 km garā distancē Artēmijam Ivanovam – 12.vieta, mācās Krāslavas Varavīksnes vidusskolā.

Otrajā sacensību dienā slēpotāji sacentās Ski krosā, kurā bija jāveic distanci un vienlaicīgi jāizpilda dažādus uzdevumus uz slēpēm. Astoņi labākie sacentās pusfinālā un finālā. Šajā disciplīnā labāk veicās meitenēm.  Adriāna Šuminska ieguva 8.vietu, bet Līga Volka  un Jana Volka fināla  uzradīja labu sniegumu un attiecīgi 4. vieta Līgai un 5.vieta Janai. 

Olimpiskajā festivālā varēja gūt priekšstatu par citiem sporta veidiem un to specifiku. Olimpiskā festivāla dalībnieki piedalījās festivāla atklāšanā ar olimpiskā karoga pacelšanu un Olimpiskās uguns iedegšanu, kā arī vakarā bija skaists festivāla atklāšanas salūts. 

Paldies skolotājam Žanim Bunto no Robežnieku pamatskolas un Krāslavas Sporta skolas distanču slēpošanas treneriem, kuri radīja iespēju bērniem piedalīties Olimpiskajā festivālā.  


Ilona Vanaga, Krāslavas Sporta skolas metodiķe    

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook