20. jūlijā Krāslavā starptautiskais “Ghetto Basket” 3x3 basketbola turnīrs

“Ghetto Basket” 11. sezonas turpinājumā sestdien, 20. jūlijā Krāslavā notiks tālākais no izbraukuma turnīriem 3x3 basketbolā, aizvadot spēles Pro, Amatieru, Sieviešu un trijās jauniešu vecuma grupās, kā arī sniedzot iespēju jebkuram basketbolistam piedalīties tālmetienu konkursā kopā ar Latvijas izlases basketbolistu, krāslavieti Jāni Timmu.

Otro gadu pēc kārtas Krāslavā notiekošais “Ghetto Basket” turnīrs būs vienas no kvalifikācijas sacensībām ceļā uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules tūri. Pagājušā gada 21. jūlijā notikušajā turnīrā Pro grupā uzvarēja Lietuvas komanda Viļņas “JUZ”, kas ieguva ceļazīmi uz “Ghetto Basket Ventspils Challenger”, saņemot iespēju cīnīties par vietu Pasaules tūres posmā.

Šoreiz Krāslavā notiks “Ghetto Basket” viens no “Quest” sērijas posmiem, kurā Pro grupas komandas ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas un Baltkrievijas sacentīsies par iespēju piedalīties finālsacensībās 15. augustā Rīgā, Grīziņkalnā. Tur jau notiks cīņa par braucienu uz Pasaules tūres turnīru Debrecenā (Ungārija) 27. un 28. augustā.

20. jūlijā Krāslavā, stāvlaukumā pie tirdzniecības centra “Beta” (Aronsona iela 7) notiks spēles ne tikai Pro grupā, bet arī Amatieru, Sieviešu, U16, U14 un U12 grupā. Amatieru grupā aizliegts piedalīties basketbolistiem, kuri pēdējās desmit sezonās (2009./2010. - 2018./2019.) pārstāvējuši Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas klubus vai pēdējās trijās sezonās (2016./2017. - 2018./2019.) spēlējuši LBL2 klubos. Sieviešu grupā basketbolistēm nav noteikti nekādi ierobežojumi, bet jauniešu grupās spēlētāju dalība attiecīgajā vecuma grupā, ņemot vērā dzimšanas gadu: U16 grupā atļauts startēt 2003. gadā dzimušajiem un jaunākiem, U14 grupā – 2005. g. dz. un jaunākiem, U12 grupā – 2007. g. dz. un jaunākiem.

Pro grupas komandām dalības maksa noteikta 20 eiro apmērā, Amatieru grupā – 15 eiro, Sieviešu un jauniešu grupās – 10 eiro. Vienu reizi sezonā nepieciešams atjaunot vai arī izgatavot jaunu “Ghetto Games” licenci, kas ir derīga arī dalībai “Ghetto Football” turnīros un nodrošina vairākas atlaides pie sadarbības partneriem.

2018. gada Krāslavas “Ghetto Basket” turnīrā Pro grupā uzvarēja Lietuvas “JUZ”, apsteidzot Mārupes kvartetu “LSA” (Artūrs Kramiņš, Armands Seņkāns, Nils Ozoliņš, Toms Straudovskis) un vēl vienu Lietuvas vienību “IBG.LT”. Mājinieku komanda “Kraslava Basketbola” (Artūrs Suhanovs, Aivars Stikuts, Arnis Bebrišs, Edgars Gribs) ieņēma piekto vietu. Amatieru grupā 1. vietu ieguva Krāslavas “OF-2”, Sieviešu grupā – Daugavpils “JG2350”, U16 grupā – Rīgas “Mīnus 2”, U14 grupā – Jēkabpils “Fiziķi”. 

Spēlētājiem, kuri jau nosvinējuši 13. dzimšanas dienu, dalība “Ghetto Basket” turnīros atļauta tikai ar FIBA spēlētāja profilu, kuru katrs pats vienu reizi mūžā var izveidot šajā saitē -https://play.fiba3x3.com/signup.

“Ghetto Basket” nākamie turnīri notiks svētdien, 21. jūlijā Cēsīs un 25. jūlijā Rīgā, Grīziņkalnā. Pro grupā abiem šiem turnīriem būs “Quest” sērijas posma statuss. Izcīnīt ceļazīmi uz 15. augustā Grīziņkalnā notiekošo “Quest” finālu būs iespēja arī 27. jūlijā “Saulkrastu kokteiļa” ietvaros plānotajā “Uno Group Quest Stop”.

Aktuālā informācija “Ghetto Basket” sociālajo tīklu kontos un oficiālajā mājas lapā “ghetto.lv”.

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook