Atkal uzdarbojas krāpnieki

Policija brīdina, ka atkal uzradušies krāpnieki. 13.septembrī Daugavpilī kādai 86 gadus vecai sievietei uz mājām piezvanīja persona, stādījās kā policijas darbinieks,

un paskaidroja, ka viņas dēls vainojams nelaimes gadījumā, kurā cieta cilvēks un viņa ārstēšanai nepieciešama liela naudas summa. „Policijas darbinieks” piedāvāja norēķināties pa daļām, samaksājot sākumā cik ir, un pārējo summu vēlāk, sliktākajā gadījumā viņas dēls nokļūs cietumā. Cietušai sievietei paskaidroja, ka viņas dēlam ir pārsista lūpa, un piedāvāja aprunāties ar viņu pa telefonu. Sarunas laikā „dēls” lūdza māti samaksāt nepieciešamo naudas summu, pēc kā sieviete piekrita un nosauca savu adresi. Pēc īsa brīža pēc nosauktās adreses ieradās nenoskaidrots vīrietis un paņēma 600 latus.
Policija brīdina, un lūdz visus (īpaši gados vecākus cilvēkus, pensionārus) būt uzmanīgiem, saņemot līdzīga rakstura zvanus, un neuzticēties nezināmām personām, kā arī neuzticēt nevienam savu naudu. Lūdzam arī jauniešus brīdināt savus vecākus un vecvecākus par iespējamiem krāpšanas mēģinājumiem. Ir zināms, ka krāpnieki runā krievu valodā. Ar savu „upuri” noziedznieki sarunājas pa telefonu tik ilgi, kamēr otra persona neierodas pēc nosauktas adrese pēc naudas. Gadījumā, ja Jūs saņemat līdzīga rakstura telefona zvanu, lūdzam nekavējoties vērsties Valsts policijā pa tālr. 65403302, 02.

Gadījumā, ja pie jums uz mājām ierodas persona un stādās kā sociālais darbinieks vai komunālo dienestu darbinieks, pieprasiet apliecinošu dokumentu un iegaumējiet personas uzvārdu. Ja rodas jebkādas aizdomas nekavējoties ziņojiet policijai!

Informāciju sagatavoja:

Anastasija Laizāne
Valsts policijas
Latgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīga p.i.
Tālr.65428000
Mob.tālr.26060652
prese@latgale.vp.gov.lv

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook