Bērnu un pusaudžu izglītošana par seksuāli reproduktīvo veselību un drošību Krāslavas novadā

Šajā pavasarī Krāslavas novada domes īstenotā projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros biedrības “Papardes zieds” darbinieki – sabiedrības veselības speciālisti, psihologi, veselības veicināšanas konsultanti, Krāslavas novada izglītības iestādēs vadīja bezmaksas izglītojošu nodarbību ciklus 12-14  un 15-17 gadus veciem pusaudžiem. Nodarbībās, atbilstoši projekta mērķim, tika runāts par katrai vecuma grupai atbilstošām veselības un drošības tēmām. Nodarbības notika klātienē, izmantojot dažādas dalībniekiem saistošas metodes un aktivitātes.

5. un 6. maijā nodarbību cikli notika 12-14 g.v. pusaudžiem Krāslavas Valsts ģimnāzijā, Krāslavas Varavīksnes vidusskolā, kur ar 178 jauniešiem tika pārrunātas pubertātes, attiecību, drošības internetā un atkarību profilakses tēmas.

13. un 14. aprīlī nodarbību cikli notika 15-17 g.v. jauniešiem Krāslavas Valsts ģimnāzijā, Krāslavas Varavīksnes vidusskolā un PIKC Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas teritoriālās struktūrvienībā, kur ar 189 jauniešiem tika pārrunātas drošu romantisku attiecību, kontracepcijas, STI (t.sk. HIV/AIDS) un atkarību profilakses tēmas.

Jaunieši novērtējuma anketās pēc nodarbībām rakstīja:

-           “Man patika klausīties par mūsu organismu, es uzzināju daudz ko jaunu.”
-           “Viss bija super, paldies! Bija saprotami un komfortabli.“
-           “Ļoti priecājos, ka tādas nodarbība ir. “
-           “Bija interesantas aktivitātes un uzzināju informāciju, kuru iepriekš nezināju. “
-           “Paldies, es uzzināju ļoti daudz jaunas un vērtīgas informācijas! “

Nodarbību vadītāji novērtēja, ka nodarbībās piedalījās atsaucīgi un zinātkāri jaunieši, kas arī klātienes mācību laikā bija aktīvi un iesaistījās vadītāju piedāvātajās aktivitātēs. Novērtējuma anketās 93% jaunieši atzina, ka šīs nodarbības viņiem bija noderīgas, un 65% gribētu piedalīties līdzīgās nodarbībās.

Kitija Kere,
biedrības “Papardes zieds” veselības veicināšanas konsultante

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook