Daugavpilī notiek konference “Pieredze E-veselības attīstībā”

Š. g. 18. - 19.augustā Daugavpilī notiek konference “Sharing E-Health experience" (“Pieredze E-veselības attīstībā”), kuru organizē Daugavpils Reģionālā slimnīca sadarbībā ar projekta

„Digitālās Radioloģijas un Slimnīcas informācijas sistēmas ieviešana Daugavpils Reģionālajā slimnīcā" partneri, Norvēģijas kompāniju "Skill Medical Tehnology" AS, informē SIA „Daugavpils Reģionālā slimnīca" valdes loceklis Aivars Zdanovskis.

18. augustā notika darba vizīte Daugavpils Reģionālajā slimnīcā, kuras laikā norvēģu partneri tikās ar slimnīcas administrāciju un projektā iesaistīto personālu. Tikšanās laikā partneri iepazinās ar projekta ietvaros paveikto - uzstādīto aprīkojumu un programmatūrām. Norvēģu kompānijas "Skill Medical Tecnology" AS direktors Arnstein Hodne dalījās praktiskā pieredzē ar slimnīcas speciālistiem un personālu.

Šodien, 19.augustā, Daugavpils pilsētas domes konferenču zālē notiek projekta konference, kurā piedalās Norvēģijas eksperti e-veselības jomā, Veselības ministrijas pārstāvji, speciālisti no P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, VSIA "Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca", SIA "Daugavpils Reģionālā slimnīca", medicīnas iekārtu un programmatūru ražotāji. Par projekta saturu un darba plūsmu pēc projekta realizācijas stāstīs tehnoloģiju un programmatūru uzstādītāju kompānijas pārstāvis.

Konferencē paredzēts demonstrēt Daugavpilī un citās Latvijas pilsētās strādājošiem ārstiem e-veselības risinājumu labās prakses piemērus Latvijā un citās Eiropas valstīs, kā arī dalīties pieredzē slimnīcu sistēmu ieviešanā un diskutēt par aktuāliem jautājumiem saistībā ar e-veselības projektu ieviešanu Latvijas slimnīcās. Noslēgumā medicīnas iekārtu un programmatūru uzstādītāju kompānijas speciālisti rādīs ar projekta tēmu (Pacientu vadības, radioloģijas, vizuālās diagnostikas arhivēšanas risinājumi u.c.) saistītas testa vides izmēģinājumu demonstrācijas.

Projekta mērķis ir attīstīt Daugavpils Reģionālajā slimnīcā jaunas tehnoloģijas: digitalizēt diagnostiskās radioloģijas nodaļu, nodrošināt radioloģijas informācijas un medicīnas uzņēmumu glabāšanas un pārraides sistēmu ieviešanu, kā arī izveidot pacientu un ārstniecības vadības sistēmu.

Projekta "Digitālās Radioloģijas un Slimnīcas informācijas sistēmas ieviešana Daugavpils Reģionālajā slimnīcā" budžets ir 458 012 eiro, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Ekonomikas Zonas un Norvēģijas valdības finanšu instrumenti.

Informāciju sagatavoja:

Harijs Vucins, kompānija „13.STĀVS"

e-pasts: harijs@13stavs.lv, t/f.: +371 654 21243

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook