Iedzīvotāji aicināti pieteikt idejas Krāslavas novada attīstībai

“Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) projekta “LMT Latvijai” ietvaros piecu gadu laikā ir atbalstījis reģionu iedzīvotāju iniciatīvas vairāk nekā 320 tūkstošu eiro apjomā,

.

 

 

 

bet šī gada atbalsts būs 64 tūkstoši eiro. LMT sadarbībā ar Krāslavas novadu šodien, 29. februārī, izsludina pieteikšanos projektu konkursa jaunajam posmam. Iespēja iesniegt projekta ideju sava novada un novadnieku dzīves uzlabošanā ir ikvienam interesentam.

 

“LMT kā stratēģiski svarīgs uzņēmums nodrošina plašāko 4G interneta pārklājumu visā Latvijā, ļaujot straujāk attīstīties reģioniem. Ātrgaitas interneta pieejamība veicina gan uzņēmējdarbību, gan arī plašākas atpūtas, izklaides iespējas katram iedzīvotājam. Savukārt ar projektu „LMT Latvijai” varam dot vēl papildu impulsu vietējiem darītājiem viņu ideju realizācijai. Apsveicama ir pieaugošā aktivitāte ne tikai iesniedzot projektu idejas, bet arī balsojot par to īstenošanu apkārtnes attīstībā. Aicinām Krāslavas novada iedzīvotājus, savas pilsētas, ciema vai novada patriotus, nebaidīties uzdrošināties un izmantot sniegtās iespējas!” uzsver LMT prezidents Juris Binde.

 

Lai piedalītos konkursā, līdz šī gada 14. aprīlim ikviens Krāslavas novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir Krāslavas novadā, var iesniegt projekta pieteikumu. Projektu īstenošanai novadam paredzēts piešķirt astoņus tūkstošus eiro, katram projektam ir iespēja saņemt no 500 līdz 2000 eiro finansējumu vai līdzfinansējumu. 

 

Ar detalizētiem konkursa noteikumiem var iepazīties novada mājaslapā www.kraslava.lv, kā arī portālā www.lmt.lv/lmtlatvijai 

 

“Krāslavas novadā, pašā Eiropas Savienības pierobežā, dzīvo radoši un čakli cilvēki, kuri jau ir ieviesuši daudzus mazos projektus savas apkārtējās vides labiekārtošanā. Arī šajā LMT projektu konkursā mums visiem ir liels izaicinājums pierādīt, cik daudz var izdarīt savas dzimtās vietas labā, ja darām paši, kopā un no sirds,” aicina Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.

 

Projektu izvērtēšana norisināsies aprīlī, savukārt balsot par tiem varēs maijā. Pirmajā kārtā projektus vērtēs LMT un Krāslavas novada domes pārstāvju žūrija, savukārt otrajā kārtā uzvarētājus un finansējuma saņēmējus noteiks tikai paši iedzīvotāji, elektroniski balsojot portālā http://www.lmt.lv/lmtlatvijai vai aizpildot balsošanas anketas novada domē. Savukārt LMT klientiem būs iespēja balsot arī ar īsziņas palīdzību. 

 

Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši atbalstot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu. 

 

Kopš 2011. gada visā projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 110 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti visā Latvijā, kam LMT atvēlējis vairāk nekā 320 tūkstošus eiro. Iepriekš projekti realizēti 24 Latvijas pilsētās un novados – Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Daugavpils novadā, Dobelē, Iecavā, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rojā, Saldū, Skrundā, Talsos, Tukumā, Valkā, Valmierā un Ventspilī.

 

Vairāk par realizētajiem projektiem: www.lmt.lv/lmtlatvijai

 

Papildu informācija:

 

Ināra Dzalbe

Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja

Tālr.: 29185871

Valdis Jalinskis

LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

Tālr.: 29248645

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook