Iespējas jauniešiem

Skolēni vecumā no 14 līdz 19 gadiem tiek aicināti individuāli vai grupās piedalīties CLIMES rīkotajā Eiropas skolu konkursā.

Konkursa ietvaros ir jāiesniedz inovatīvas idejas un projekti klimata pārmaiņu seku mazināšanai. Uzvarētājiem būs iespēja doties uz apbalvošanas ceremoniju Stokholmā 2012. gada decembrī. Pieteikumi konkursam ir jāiesniedz līdz 2012. gada 1. oktobrim.

Sīkāk:

Okartes talantu programma

Līdz 11. maijam ikvienam radošam, enerģiskam un centīgam jaunietim, kurš jau šobrīd darbojas kādā no mākslas žanriem, ir iespēja pieteikties OKartes Talantu programmas trešajai kārtai KULTŪRA un saņemt finansējumu sava talanta attīstībai.

Kopējais programmas KULTŪRA finansējuma apjoms ir 10 tūkstoši latu un tajā piedalīties aicināti jaunieši vecumā no 10 – 20 gadiem no visas Latvijas.

Mūzika, deja, glezniecība, fotogrāfija, skatuves māksla, dizains – ir tikai daži no mākslas žanriem, kuros var pieteikties finansējuma saņemšanai.

Latvijā ir daudz talantīgu jauniešu, kuriem nepieciešams jauns mūzikas instruments, audekls gleznošanai vai starptautiska pieredze. Pieteikšanās līdz 11. maijam.

Sīkāk:

http://www.okartestalanti.lv/lv/talanti/kultura/

 

„Maizes akadēmija” 2011/2012

Arī šogad, domājot par Latvijas tradicionālajām vērtībām - īstu rudzu maizi un seno cepšanas tradīciju saglabāšanu, maizes ceptuve „Lāči ” organizē konkursu Latvijas skolām - „Maizes akadēmija”.

Konkurss norit jau ceturto gadu. Konkursa mērķis ir pievērst skolēnu, skolotāju un vecāku uzmanību īstas rudzu maizes vērtībai, padziļināt izpratni par īstas rudzu maizes nozīmi veselīgā uzturā.

Pirmā kārta „Sagatavošanās mājās” notiek no 2012. gada 10. aprīļa līdz 30. aprīlim.

Šajā kārtā uzdevums ir patstāvīgi savā skolā sagatavot mājas darbu, kas atspoguļo īstas rudzu maizes nozīmi cilvēku dzīvē, kā arī tās pielietojumu dažādās dzīves jomās.

Otrā kārta, „Praktisko iemaņu un zināšanu konkurss”, norisināsies 2012. gada18. maijā maizes ceptuvē „Lāči”. 

Uz otro kārtu tiks aicinātas 6 labākās klases no katras grupas, kas sacentīsies par godalgotajām vietām.

Sīkāk:

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook