Krāslavas slimnīcu apmeklēja Saeimas komisija

Piektdien, 14.augustā Krāslavā ieradās Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, lai izbraukuma sēdē iepazītos ar situāciju Krāslavas slimnīcā.

Deputāti vēlējās klātienē tikties gan ar slimnīcas pārstāvjiem, gan pašvaldību vadītājiem un pārrunāt iespējas reorganizēt veselības aprūpes iestāžu darbu atbilstoši esošajai situācijai.

 

Saeimas deputātus pie slimnīcas sagaidīja gandrīz 200 piketētāju, kuri turēja plakātus ar uzrakstiem „Kapi tuvāk nekā tuvākā slimnīca", „Krāslavieši grib dzīvot", „Latvija ir jauna Sibīrija", "Mūsu dzīvības Jūsu rokās". Piketētājiem pievienojās arī Krāslavas slimnīcas darbinieki, daudzi no kuriem tuvākajā laikā papildinās bezdarbnieku rindas.

Mītiņa dalībnieki vēlējās dzirdēt Saeimas komisijas viedokli par situāciju veselības aprūpē. Kāpēc mūsu valstī  mazpilsētu un lauku iedzīvotājiem ierādīta otršķirāga loma un kāpēc jālikvidē Krāslavas slimnīca? Kas un kur tagad mūs ārstēs un cik tas izmaksās?

Klātesošos uzrunāja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, komisijas locekļi Andris Bērziņš, Dagnija Staķe.  Deputāti uzsvēra, ka ir ar piketētājiem vienisprātis un izprot šodienas situāciju Krāslavā un citviet Latgalē. Pēc nedēļas, kad būs apskatītas jau visas Latgales slimnīcas, uz Rīgu tiks aicināti pašvaldību vadītāji un slimnīcu vadība, lai tiktos ar Veselības un Labklājības ministriem.

Krāslaviešiem savu atbalstu izteica Saeimas deputāte Sarmīte Ķikuste un uzsvēra, ka tikai   apvienojoties  ar Daugavpils reģionālo slimnīcu iespējams nākotnē saglabāt pilnvērtīgu uzņemšanas nodaļu un terapijas nodaļu ar nepieciešamo gultu skaitu Krāslavā.

Krāslavas slimnīcas galvenajam  ārstam Aleksandram Jevtušokam visvairāk rūp, ka 120 cilvēkiem jāiet uz darba biržu, viņu vidū ārsti, medmāsas, sanitāres.  Tomēr viņš centās kliedēt piketētāju, kuru vidū pārsvarā bija vecāka gadagājuma cilvēki, bažas- neatliekamā medicīniskā palīdzība būs pieejama visu diennakti un darbosies arī traumpunkts. Ātrās palīdzības brigādēs turpmāk strādās arī ārsti.

Novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks izteica visu klātesošo viedokli- "Prasām vienādu attieksmi arī pret mums, tiem, kas dzīvo attālos Latvijas nostūros. Lai mūs nepiemeklē Abrenes liktenis!"

Komisija devās apskatīt slimnīcu. Piketētāji, kādu laiku aktīvi komunicējuši, savāca plakātus un devās savās gaitās. Kādai sievietei kļuva slikti ar sirdi. Viņai tika sniegta pirmā palīdzība un izrādījās, ka kaite ir nopietna un būs jāpaārstējas slimnīcā. Šodien sirmā kundze tika ievietota Krāslavas slimnīcā. Kā būs rīt?

 

Inga Kavinska

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook