Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziediundejo2021 pirmā notikuma “Saulesvija” simbolika ieripo Latgalē

“Saulesvija” ir veidota kā klātienes mirkļu un video fiksējums nepilnas stundas garumā ikvienā pašvaldībā, kad īpašais Svētku vēstnesis kopā ar atraktīvu ceļotāju-sveicinātāju nodos Svētku organizatoru pateicības un Svētku atbalstītāju (Swedbank un Laima) dāvaniņas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem, kas ieguldījuši darbu, gaidījuši, ticējuši un iesaistījušies dažādos Svētku notikumos- veidoja aizraujošus video sveicienus, video priekšnesumus un piedalījās videoklipu filmēšanā.  

Notikuma laikā Svētku auto līdz 29. jūlijam ieripos katrā no 43 Latvijas pašvaldībām. Pašvaldības sagaidīs to, pulcējušies nelielās grupiņās sava kolektīva ietvaros un ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.   Krāslavas novada pašvaldībā Svētku auto ieripos otrdien, 20.jūlijā.

Svētku dalībnieku gājiens ierasti vijās cauri Rīgas centram, kad tajā devās visu Latvijas pašvaldību delegācijas ar saviem kolektīviem. Ielu malās viņus sveicināja skatītāji, bet šoreiz būs citādi – Krāslavas novada pašvaldības bērnu un jauniešu mūsdienu un tautas deju kolektīvi, mazie mūzikas kolektīvi, kori, vairāki vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas kolektīvi, folkloras kopa un teātra grupa - kopā 31 kolektīvs no Krāslavas, Indras, Dagdas un Andrupenes  būs savās mājās, Svētku organizatori un sveicinātāji dosies pie mums ar Svētku auto un ripināmiem objektiem – saulesripām.

Svētku auto un saulesripas savu ceļu rīta pusē uzsāks Krāslavā, izripos cauri Daugavas lokiem, iegriezīsies Pils parkā, izmetīs līkumu gar Miķeļa mežu, aizripos līdz Dagdas pilsētas skvēram un jau pusdienās būs Rēzeknē.

Krāslavas novadā filmētais video apskats būs skatāms Svētku mājaslapā www.nacgavilet.lv, Svētku profilā digitālajā platformā joutube, sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Septembrī pirmizrādi piedzīvos ilggadīgā Svētku atbalstītāja LMT veidota dokumentālā filma.

Kopā ar “Saulesvijas” ceļa auto Krāslavā ierodas arī simbolisks svētku plakāts, kas nes Krāslavas novada vārdu. Plakāts tiks izvietots pilsētvidē gan Krāslavā, gan Dagdā. Ikviens - liels vai mazs novada iedzīvotājs, vai viesis-aicināts atrast plakātu un nofotografēties pie tā.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā. Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un lietišķās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās. XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs ir Valsts izglītības un satura centrs.

Sanita Kumpiņa, Krāslavas Bērnu un jauniešu centra metodiķe,
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinatore Krāslavas novadā

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook