Mūsējie sportisti Latvijas Jaunatnes Olimpiādē

5.-7.jūlijā Jelgavā notika VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kura norisinās vienu reizi divos gados. Šoreiz sacensību dalībnieki sacentās 31 Olimpiskajā sporta veidā. Krāslavas novadu pārstāvēja brīvās cīņas, ložu šaušanas un vieglatlētikas nodaļu jaunie sportisti.

Krāslavas komanda pirms atklāšanas ceremonijas

Cīkstoņu komanda

Arturam 3.vieta

Dana un Mareks izpilda PS-MIX

Danai un Marekam 2.vieta

Evelīna gatavojas startam

Karīnai 1.vieta

Marekam 1.vieta

Olimpiskā uguns

Vieglatlētu komanda

Šogad svinīgā atklāšana notika Zemgales Olimpiskajā centrā, jo laika apstākļi traucēja tradicionālajam gājienam pa pilsētas ielām.  Katru novadu pārstāvēja karognesēji un mūsu novada karogu nesa Mareks Mjadjuta, kurš ir 2019.gada Latvijas Ziemas čempionāta divkārtējais uzvarētājs šaušanā ar mazkalibra šauteni. Pasākuma noslēgumā visi dalībnieki izgāja ārā un lietus vairs netraucēja apskatīt krāšņo salūtu.

Jau pirmajā dienā krāslavieši izcīnīja 3 medaļas. Zelta medaļu brīvajā cīņā jaunietēm svara kategorijā līdz 57 kg. izcīnīja Karīna Andžāne.

Bronzas medaļa Artūram Gončaronokam svaru kat. līdz 60 kg.

Sudraba medaļa šaušanā ar pneimatisko šauteni MIX vingrinājumā (1 jauniete, 1 jaunietis) izcīnīja mūsu pieredzējušais pāris  - Dana Soskova un Mareks Mjadjuta.

Otrajā dienā Mareks godam aizstāvēja savu karognesēja misiju un izcīnīja zelta medaļu šaušanā ar pneimatisko šauteni – PŠ-60 . Finālam Mareks kvalificējas ar ceturto rezultātu, bet spēja saņemties uz uzvarēt. Dana Soskova pēc priekšsacīkstēm ieņēma pirmo pozīciju, bet patraucēja pieļauta kļūda finālā, līdz ar ko Danai bronzas medaļa šaušanā ar mazkalibra šauteni MŠ -3x20 (no ceļa, guļus un stāvus).

Kopvērtējumā pēc medaļu sadalījuma vairāk nekā 70 novadu konkurencē Krāslavas novads ar divām zelta, vienu sudraba un divām bronzas medaļām ierindojās 28 vietā.

Olimpiāde atšķiras no Latvijas čempionātiem ar to, ka ar piemiņas diplomiem tiek apbalvoti arī 4.-6.vietu ieguvēji.

Marekam Mjadjutam 4.vieta vingrinājumā MŠ 3x20, 4.vieta Evelīnai Sitnikai 1500m skrējienā ar jauno personisko rekordu – 5:13,22 sek.

Piemiņas diplomi arī cīkstoņiem: 4.vieta Denisam Kovko svara kategorijā līdz 92 kg., 5.vieta brīvajā cīņā Danielai Sutānei (līdz 57 kg.), 5.vieta Dainim Kozindam (līdz 65kg.), 5.vieta Artūram Dombrovskim (līdz 71 kg).

Pat mazas pilsētas sportisti no dažādiem sporta veidiem bieži vien īsti nepazīst viens otru. Jaunatnes Olimpiāde deva iespēju novadniekiem satikties un sajust sevi ka kopēju komandu. Paldies treneriem un visiem sportistiem par piedalīšanos, izcīnītajām augstajām vietām un medaļām.

 

Krāslavas Sporta skolas direktora vietniece Inese Umbraško

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook