Policija aicina vecākus atcerēties par bērnu drošību!

Policija aicina visus vecākus pārrunāt ar saviem bērniem drošības jautājumus, kurus jāievēro atrodoties ūdenstilpju tuvumā, tas ir īpaši svarīgi palu plūdu laikā pavasarī,

gan arī vasaras sezonā, kad sākas skolēnu brīvlaiks. Aicinām vecākus sekot arī bērnu nodarbēm, nelaist bērnus vienus pašus pie upēm, ezeriem, bet tikai un vienīgi ar pieaugušo klātbūtni.

Lūdzam pieaugušos iedzīvotājus, kas pamana bērnus rotaļājoties ūdenstilpju tuvumā bez pieaugušo uzraudzības, nepalikt vienaldzīgiem un vērst viņu uzmanību par iespējamo bīstamību. Kā arī, ja redzat, ka kāds cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvanīt glābšanas dienestam pa tālruni 112.

 

Policija meklē mazgadīgo Aleksu Jemeļjanovu, dzimušu 2002.gada 23.jūnijā, kurš vakar, 29.martā, pulksten 12:00 izgāja no mājām pēc adreses Naujenes pagasts, Krauja, Daugavas ielā 30 un līdz šim brīdim nav atgriezies. Bija ģērbies: zaļa virsjaka ar kapuci, melnas bikses ar sarkanām svītrām, adīta cepure gaiši zilā krāsā ar nelielu nagu, zaļi gumijas zābaki. Pazīmes: augums 115-120 cm, gaiši mati, uz labā vaiga trīs mazas dzimumzīmes, augšžoklī nav četru zobu.

Policija lūdz visus kam ir jebkāda informāciju par pazudušo zēnu zvanīt pa tālr. 65403302, 02.

Pielikumā fotogrāfija

 

29.martā uzreiz pēc informācijas saņemšanas par pazudušo zēnu, tika uzsākti meklēšanas pasākumi, kuros bija iesaistīti Aizsardzības ministrijas Bruņoto spēku 50 kareivji, 22 policijas darbinieki un kinologs ar dienesta suni. Tika pārmeklēta pazuduša zēna dzīvesvietas tuvumā esoša apkārtne, kā arī dzīvesvietas tuvumā esošais Daugavas labais krasts. Meklēšanas darbi turpinājās līdz 2:30 naktī.

Šodien, 30.martā, meklēšanas pasākumi tika turpināti. Piedalījās: 20 zemessargi, zemessardzes gaisa spēku helikopters, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinologi ar 2 dienesta suņiem. Divi robežsardzes speciālisti pārmeklēja Daugavas labā krasta vižņus un ledus krāvumus ar pārnēsājamo termovizoru, no gaisa meklēšanas darbos tika iesaistīts Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes helikopters, kurš ieradās no Ludzas, pārmeklēja teritoriju, izmantojot stacionāro termovizoru un vizuālas novērošanas iekārtas. Pavisam meklēšanā tika iesaistīti 11 robežsardzes darbinieki un 22 policijas darbinieki.

Paralēli veiktajā izmeklēšanā par zēna pazušanas faktu, tika noskaidrots, ka visdrīzāk bērns, spēlējoties uz Daugavas, iekritis upē. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas /noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību/. Turpinās gan meklēšanas darbi, gan notikuma apstākļu skaidrošana un izmeklēšana.

 

Policija pateicās visiem dienestiem, kas piedalījās pazudušā zēna meklēšanā, par veiksmīgo sadarbību operatīvo pasākumu organizēšanā!

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook