Sociālā programma Labklājība sniedz iespēju Latgales iedzīvotājiem iegādāties preces bez uzcenojuma

Atsaucoties uz Latgales reģiona interesi par sociālo programmu Labklājība, kas dod iespēju grūtībās nonākušajiem Latvijas iedzīvotājiem iegādāties preces bez uzcenojuma, tiek uzsākta tās realizācija Latgalē. Sākot ar šī gada 11.augustu pieteikties dalībai programmā jau var Ludzā, Rēzeknē, Daugavpilī un Naujenes pagastā.

 

Tā kā katra programmas Labklājība punkta preču izsniegšanas iespējas ir ierobežotas, pagaidām kļūt par dalībniekiem ir iespēja tikai 560 cilvēkiem.

Nikita Kellermans, sociālās programmas Labklājība vadītājs: „Gaidot rudens un ziemas mēnešus un ņemot vērā ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, mēs vēlamies, lai sociālās programmas Labklājība ietvaros tiktu sniegta palīdzība arī Latgales iedzīvotājiem, kuri varēs iegādāties nepieciešamākās pārtikas un nepārtikas preces bez uzcenojuma."

Lai kļūtu par programmas Labklājība dalībnieku, nepieciešams aizpildīt anketu, kas tapusi pateicoties Jelgavas Tipogrāfijas atbalstam. Klātienē to ir iespējams izdarīt gan programmas partnera Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) filiālēs, gan citos vietējos anketu urnu atrašanās punktos:

 • Ludzā: 1) Ludzas pilsētas Sociālās palīdzības nodaļā, Raiņa ielā 16a; 2) LSK Ludzas komitejā, Latgales ielā 129
 • Rēzeknē: 1) Varoņu ielā 25a, Ziemeļu rajonā; 2) Rēzeknes Pilsētas domes Sociālās aprūpes pārvaldē, Atbrīvošanas alejā 93; 3) Rēzeknes Nakts patversmes ēdnīcā, J. Raiņa ielā 9B; 4) LSK Rēzeknes komitejas veikalā, Zemnieku ielā 16A
 • Daugavpilī: Daugavpils Sirds veselības kabinetā, Imantas ielā 35A
 • Naujenē: Naujenes pagasta padomē, Skolas ielā 15
 • Locikos: Naujenes kultūras centrā, Muzeja ielā 6
 • Kraujā: Naujenes tautas bibliotēkā, Daugavas ielā 31
 • Vecstropos: Naujenes Sociālās palīdzības dienestā, 18.novembra ielā 392

N. Kellermans skaidro: „Redzot nepieciešamību uzsākt programmas realizāciju Latgalē pēc iespējas ātrāk, nolēmām atvieglot iedzīvotāju pieteikšanās procesu, vienlaikus paātrinot preču izsniegšanas brīža sākumu. Tāpēc publiskās vietās ir izvietotas anketu urnas to apkopošanai tur, kur iedzīvotājiem tās būs vienkārši pieejamas, aizpildāmas uz vietas un iemetamas urnā."

Neklātienē tiem, kam ir pieeja internetam, ir iespēja aizpildīt dalībnieka anketu arī elektroniski programmas Labklājība mājas lapā www.manaspreces.lv, izvēloties opciju „Iestājies Labklājībā". Savukārt tiem, kam ikdienā nav pieejams internets, pieteikuma anketu var aizpildīt vietās, kur interneta lietošana ir bezmaksas.*

Programmas pilotprojekts jau veiksmīgi darbojas Ķekavā, savukārt tagad uzsākta programmas realizācija visos Latvijas reģionos. Preču izsniegšanas punkti šobrīd tiek veidoti arī citos Latvijas reģionos - Vidzemē (Sigulda, Cēsis, Valmiera u.c.), Kurzemē (Ventspils, Liepāja u.c.) un Zemgalē (Jelgava).

Dalībai programmā Labklājība tiek pieņemti pieteikumi no Latvijas iedzīvotājiem, kuru vidū ir ne tikai pensionāri un daudzbērnu ģimenes, bet arī tie, kuru finansiālais stāvoklis ir pasliktinājies darba zaudēšanas vai ikmēneša ienākumu samazināšanās rezultātā.

*Bezmaksas publiskā pieeja internetam ir:

 • Ludzā - Ludzas pilsētas bibliotēkā, Stacijas ielā 41/20, Ludzā
 • Rēzeknē - Rēzeknes Centrālā bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 81/5, Rēzeknē
 • Daugavpilī - Latgales Centrālā bibliotēka, Rīgas ielā 22a, Daugavpilī
 • Naujenē, Locikos, Kraujā un Vecstropos - Naujenes tautas bibliotēka, Daugavas ielā 31,Kraujā, Naujenes pagastā

Sociālās palīdzības programma Labklājībair vērsta uz Latvijas iedzīvotājiem, kas nonākuši grūtībās pašreizējās ekonomiskās situācijas dēļ. Pēc anketas aizpildīšanas projekta mājas lapā www.manaspreces.lv vai vietējā anketu urnu vietā un dalībnieka statusa iegūšanas, programmas dalībniekiem ir iespēja pasūtīt katalogā pieejamās pārtikas un nepārtikas preces par ražotāju cenām bez uzcenojuma un saņemt tās programmas izsniegšanas punktos. Programma tapusi kā atbalsta projekts un turpināsies divus gadus. Preču piegādātāji programmai ir vietējie ražotāji un preču izplatītāji. Programmas ietvaros ir iecerēts palīdzēt vairāk kā 50 000 Latvijas iedzīvotāju.Tā norit sadarbībā ar organizāciju Latvijas Sarkanais Krusts. Atbalstu sniedz tipogrāfijas: Dardedze Hologrāfija un Jelgavas Tipogrāfija. Līdzīgas programmas darbojas arī ASV, Lielbritānijā, Francijā un citās pasaules valstīs. Sīkāka informācija un pieteikšanās mājas lapā www.manaspreces.lv .

Papildu informācija:

Nikita Kellermann

Sociālās programmas Labklājība vadītājs

Mob. tel. nr. (+371) 29560887

nikita@republic-performance.com

Olga Medvedeva

Sociālās programmas Labklājība Rēzeknes pilsētas un Ludzas novada reģionālā vadītāja

Mob. tel. nr. (+371) 26066818

olgai.medvedevai@gmail.com

Informāciju sagatavoja:

Kitija Balcare

Sociālās programmas Labklājība vadītāja asistente

Mob. tel. nr. (+371) 26826297

kitija@republic-performance.com

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook