Uz ūdens resursiem balstītā kopējā tūrisma radīšana

Kopš 2008.gada nogales Krāslavas novada dome piedalās Latgales plānošanas reģiona īstenotajā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013. gadam projektā „Uz ūdens resursiem balstītā kopējā tūrisma piedāvājuma radīšana Latgalē un Utenas apgabalā” (Water Joy).

Projekta mērķi ir dažādot tūrisma produktus un sekmēt ekonomiskā rakstura labumus, nodrošinot investīcijas ūdens tūrisma infrastruktūrā un pieejamībā;
veikt mārketinga pasākumus, t.sk. dalība izstādēs, reklāmas kampaņas utt.;
izveidot ienākošā tūrisma aģentūru labākai tūrisma attīstības koordinēšanai reģionā.
Krāslavā projekta ietvaros tiek izstrādāta tehniskā dokumentācija Daugavas labā krasta izmantošanai atpūtas vajadzībām, kas paredz nākotnē izveidot pastaigas taku pa Daugavas labo krastu un ūdens maršrutu pa Daugavu. Maršrutu izstrāde un izveide pavērs jaunas iespējas izbaudīt Krāslavas skatus, pārvietojoties pa Daugavu ar speciālu plostu vai pastaigājoties pa krastu, vērot Daugavas skatus.
Projekta ietvaros Krāslavas novada komanda piedalījās Ūdens sporta un aktīvā tūrisma svētkos, kas norisinājās 18.septembrī, Līvānos.
Krāslavas komanda ieguva divas godalgotās vietas: 3.vietu Volejbola servēs un Kompleksajā maratona maršrutā, kur piedalījās Sarmīte Subatoviča, Inta Lipšāne, Nikolajs Skorodihins un Juris Japiņš. Komanda veica 7.5 km garu distanci ar velosipēdiem gar Daugavas krastu un 7 km nobraucienu pa Daugavu, ierindojoties 3.vietā starp projekta partneru komandām.
Pasākuma ietvaros tika arī atklāts Water Joy projektā izveidotais Līvānu Aktīvā tūrisma centrs, kas piedāvā dažādu aktīvai atpūtai noderīgu inventāru: kanoe laivas, velosipēdus, teltis, pludmales volejbola komplektus, nūjošanas nūjas un badmintona komplektus.

Aina Dzalbe,
Projekta koordinatore Krāslavā

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook