Veselības diena „Sāc spēlēt galda tenisu!”

19.08.2022. notika biedrības „Pīlādzītis klubs” organizētā Veselības diena „Sāc spēlēt galda tenisu!” Krāslavas novada pašvaldības īstenotā projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros, projekta radošais nosaukums „Esi vesels Krāslavas novadā!”.

Veselības dienā „Sāc spēlēt galda tenisu!” piedalījās 6 komandas no vasaras nometnes un pirmsskolas izglītības iestādēm „Pīlādzītis” un „Pienenīte”, kopā 71 dalībnieks. Katra komanda prezentēja sevi un Veselības dienas devīzi „Sāc Veselības dienā un turpini ik dienu!”.

Pasākumā dalībniekiem tika sniegta informācija par:

  • galda tenisa jeb pingponga sporta veidu un tā ietekmi uz veselību;
  • nepieciešamo fizisko sagatavotību, lai spēlētu pingpongu;
  • pingponga ietekmi uz muskuļu grupām, izvairīšanos no traumatisma (t.sk. drošības tehnikas ievērošanu utt.);
  • pingponga nozīmi sirds, asinsvadu, onkoloģisko, garīgo slimību profilaksē.

Veselības dienas mērķis bija radīt Krāslavas novada iedzīvotājiem stimulu uzsākt vai atsākt rūpēties par savu veselību, pievēršoties galda tenisa sportam un veselīgam dzīvesveidam.

Veselības dienas ietvaros dalībniekiem tika nodrošināta iespēja izmēģināt savas spējas pingponga aktivitātēs. Pirmsskolas vecuma bērni piedalījās kustību stafetēs ar pingponga elementiem un par aktīvu iesaistīšanos saņēma individuālās balvas, bet katra komanda - diplomu. Pieaugušie dalībnieki gan noklausījās galda tenisa treneru Veras Gurtajutes un Anatolija Fišeļa teorētisko informāciju par pingponga nozīmi veselības stiprināšanā, gan skolotāji saņēma praktiskus ieteikumus pingponga elementu izmantošanai sporta nodarbībās jau no pirmsskolas vecuma.

Jeļena Vorošilova,
biedrības „Pīlādzītis klubs” valdes priekšsēdētaja

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook