Veselības diena “Sporto visa ģimene”

Neskatoties uz šogad neparasti auksto jūlija mēnesi, pēdējā svētdienas diena pārspēja visus šī gada karstuma rekordus. Tas gan netraucēja drosmīgākajiem pulcēties Krāslavas Varavīksnes vidusskolas stadionā, lai piedalītos Krāslavas novada domes ESF projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” (Nr. 9.2.4.2./16/I/097) ietvaros organizētajā veselības dienā “Sporto visa ģimene!”

Dienas ievaddaļā visiem interesentiem bija iespēja noklausīties lekciju par sirds veselību Latgales medicīnas centra speciālistes Ļubovas Moisejevas stāstījumā un veikt asinsspiediena mērījumus, izmērīt vidukļa apkārtmēru, noteikt pulsa frekvenci, ķermeņa masas indeksu, glikozes līmeni asinīs

Atraktīvā pasākuma vadītāja Jana Vorošilova mudināti krāslavieši “izšāva” nu jau tradicionālo BUMBU SALŪTU un mēģināja pārspēt Krāslavas rekordu vienlaicīgā bumbu uzsitienu akcijā. Šogad rekords netika pārspēts,  1357 sitienu vietā “tikai” 1223 sitieni. Joprojām paliek nepārspēts arī individuālais rekords -  893 sitieni, kurš pieder Pāvelam Baranovskim! Ir, kur tiekties! Taču šoreiz futbola treneris Vadims Atamaņukovs rādīja savu meistarību, uzsitot bumbu 361 reizi, bet viņam min uz papēžiem jaunie futbolisti  – Emīls Grišāns, Markuss Djatkovičs un arī Emīls Atamaņukovs! Nākošgad būs sīva konkurence!

Turpinājumā visi dalībnieki tika sadalīti trīs grupās, un katrs varēja izmēģināt savus spēkus dažāda veida konkursos ar futbolspēles elementiem. Apkopojot rezultātus visās stacijās kopā, tika noteikti absolūtie čempioni jeb “karaļi” katrā vecuma grupā. Interesanti, ka tēvs un dēls – Eduards un Tomass Bergi – bija labākie savās vecuma grupās! Starp vidējā vecuma futbolistiem šogad labākais gandrīz visās stafetēs bija Germans Bidzāns.

Pēc saspringtām, bet aizraujošām sacensībām klātesošie fizioterapeites Jeļenas Buiko vadībā mācījās, kā atslogot muskuļus pēc fiziskās slodzes.

Katrs pasākuma dalībnieks līdzi mājās aiznesa kādu dāvaniņu, jaunas zināšanas, emocijas, prasmes. Kādam varbūt radās doma sākt aktīvi sportot, lielākā daļa no klātesošajiem vēlreiz pārliecinājās, kādu prieku dod veselīgs dzīvesveids. Ceram, ka nākošgad veselības dienas aktivitātēs iesaistīsies lielāks skaits cilvēku, jo arī caur šādiem pasākumiem mūsu pilsēta kļūst veselīgāka un līdz ar to arī laimīgāka!

Biedrība “Futbola klubs “Krāslava””

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook