Veselības dienas turnīrs

07.09.2019. Krāslavas Sporta skolā, Pils ielā 5 notika Krāslavas Veselības dienas basketbola turnīrs jauniešiem “Tieši mērķī”, kas tiks organizēta Krāslavas novada domes īstenotā ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

Dalībniekiem šis turnīrs noteikti noderēs, lai labāk sagatavotos gaidāmajām Valsts mēroga sacensībām gan LJBL (Latvijas Jaunatnes basketbola līga), gan LBL (Latvijas Basketbola līga). Uz turnīru tika uzaicinātas 4 komandas. Jēkabpils/Līvāni pirmā un otrā komanda, kā arī Daugavpils/Krāslava pirmā un otrā komanda.

                Sākumā bērni noklausījās lekcijas par tēmām: “Basketbols un tā ietekme uz veselību, basketbolam nepieciešamā fiziskā sagatavotība, basketbola ietekme uz muskuļu grupām, izvairīšanos no traumatisma” un “Basketbola nozīme sirds, asinsvadu/onkoloģisko/garīgo slimību profilaksē.”

            Turnīra ievadā Jēkabpils/Līvāni 1 komanda tikās pret Daugavpils/Krāslava 2 komandu. Spēku samēri izrādījās dažādi. Ar rezultātu 92:21 pārāki bija viesi. Otrajā pusfinālā laukumā devās Daugavpils/Krāslava 1 pret Jēkabpils/Līvāni otro komandu. Šoreiz, mūsējie svinēja uzvaru ar 79:47. Rezultatīvākie mūsu komandā bija Jānis Meškovskis un Edvards Silajānis (abiem pa 15 punktiem).

Spēļu pārtraukumā norisinājās konkursi, kuros savu meistarību centās pierādīt 32 abu komandu spēlētāji. Trīspunktu metienu konkursā galveno balvu izcīnīja Nauris Garkalns no Jēkabpils/Līvāni pirmās komandas, bet prasmju konkursā labākais izrādījās Kristaps Zalāns no Jēkabpils/Līvāni otrās komandas.

Sekoja finālspēles. Par trešo vietu ciemiņu otrā komanda uzvarēja mūsu otro komandu ar 68:54, bet cīņā par pirmo vietu Jēkabpils/Līvāni pirmā komanda svinēja uzvaru ar 81:59. Tādējādi medaļas un kausi par 1. un 3.vietām aizceļoja uz Jēkabpili un Līvāniem. Mūsu pirmajai komandai – sudraba medaļas un kauss.

                         Paldies visiem sadarbības partneriem: www.kraslavasvestis.lv, www.kraslava.lv, “Ezerzeme” un “Krāslavas Vēstis”, Krāslavas Sporta skolai, Jēkabpils un Līvānu Sporta skolām un, atsevišķs paldies, Krāslavas novada domei.

Raitis Timma, basketbola treneris

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook