Vēstis no jauniešu nometnes „Nature for Future”

26. jūlijā Kaplavas pagasta viesu namā „Vaclavi” pulcējās četrdesmit pieci jaunieši no Krāslavas, Daugavpils un Utenas, lai piedalītos nometnē „Nature for Future”,

kuras laikā tiks rosināta jauniešu interese par aizsargājamajiem dabas parkiem: Augšdaugavu un Aukštaitiju.

Deviņu dienu laikā nometnes dalībnieki darbosies četrās grupās, lai izveidotu maršrutu karti Augšdaugavā un Aukštaitijā, bukletu, publikāciju darbus un videomateriālus.

Mākslinieces Daigas Lapsas uzraudzībā divpadsmit radoši jaunieši radīs mākslas darbus saistībā ar dabas aizsargājamo parku tematiku.

Astoņpadsmit nometnes dalībnieki kopā ar biologiem un dabas pētniekiem Juri Smaļinski un Linasu Stanaiti, marķējot, novērojot dabu un orientējoties, veidos videi draudzīgus maršrutus Augšdaugavā un Aukštaitijā.

Septiņi zirgu mīļotāji kopā ar Ilzi Stabulnieci baros, kops zirgus un arī iesaistīsies maršruta izveidē.

Rakstnieces un žurnālistes Annas Rancānes vadībā astoņi jaunieši veidos dabas parku aprakstus un atspoguļos nometnes dzīvi, rakstot intervijas, reportāžas un veidojot ikdienas nometnes nopietno un nenopietno ziņu topu, kas tiks publicēti Krāslavas novada mājas lapā.

 

NOMETNEI IR SAVS KAROGS, LOGO UN SAUKLIS

Dienas gaitā nometnes dalībnieki iesaistījās dažādās aktivitātēs, un viena no svarīgākajām bija nometnes karoga, logo un saukļa veidošana.

Ikviens nometnes dalībnieks varēja dalīties savās idejās, lai beigās viss tiktu izveidots pēc iespējas labāks un oriģinālāks. Pēc padarītā ikviens bija apmierināts ar padarīto – karogs, uz kura attēlota ozollapa, kas ietver gan Lietuvas, gan Latvijas karogus, logo, kurā bija uzzīmēti cilvēciņi, kas sadevušies rokās, simbolizējot abu valstu sadraudzību, un, protams, sauklis, ar kuru visas nometnes laikā tiks iesākta un pabeigta diena – UP AND DOWN, LOOK AROUND, LOOKS SO GREEN, FEEL YOUR TEAM.

Iluta (nometnes koordinatore): „Man ļoti patika, kā jaunieši darbojās. Visvairāk patīk ideja par logo, jo, manuprāt, tas bija visgrūtākais darbs.”

Alise (nometnes dalībniece): „Bija viegli veidot nometnes simboliku, jo strādājām komandā, kur katrs dalījās savās domās, un tad jau viss”

 

VOLEJBOLS UN SPORTISKS AZARTS

Jauniešu nometnē valda ne vien videi draudzīga, bet arī sportiska gaisotne. Neilgi pirms vakariņām tika rīkots volejbola turnīrs, kurā par uzvaru cīnījās nometnes vadītāju un koordinatoru komanda un jauniešu komanda.

Šoreiz sīvā cīņā pēc trijiem nospēlētiem setiem ar rezultātu 2:1 pārāki izrādījās nometnes jaunieši. Ikviens atzina, ka labprāt spēlētu atkal. Iespējams, vadītāju un koordinatoru komandai izdosies atspēlēties.

Ilga (nometnes vadītāja): „Man patika spēle. Esmu sajūsmā, jo spēlējot ar jauniešiem, rodas azarts, tie ir „n”tie gadi nost!”

 

ASINSKĀRIE ODI UN DUNDURI

Jau nometnes pirmajā dienā dalībnieki piedzīvoja ne vienu vien odu un dunduru uzbrukumu. Nelīdzēja pat pretodu līdzekļi. Izskatās, ka nometnes dalībniekiem arī turpmākajās dienās nāksies samierināties ar odu un dunduru kodieniem un to izraisītajiem izsitumiem.

Ervīns (nometnes dalībnieks): „Odi un dunduri jau ir apnikuši! Pirmoreiz dzīvē redzu odus un dundurus tik lielā skaitā.”

 

 DIVI NAŽI NOMETNES ĒDNĪCĀ

Nometnes „Nature for Future” pirmajā ēdienreizē Kaplavas pagasta viesu mājā „Vaclavi” dalībnieki manīja, ka ir galda piederumu deficīts. Visā virtuvē bija vien divi naži. Virtuves piederumu krājumos tika atrasti plastmasas nazīši, tomēr bija skaidrs, ka tie nespētu aizstāt labos, asos un izturīgos virtuves nažus.

Sandra (nometnes vadītāja): „Manuprāt, tas netraucēja, ka virtuvē bija tikai divi naži, varēja iztikt. Bet ja ir nepieciešams vairāk nažu, tad tie ir pieejami vienā no dzīvojamajām mājām.”

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook